Нишикори победи Ферер, но ще разчита на Федерер за полуфинал

Нишикори победи Ферер в първия трисетов мач от началото на турнира

Дебютантът Кей Нишикори победи резервата Давид Ферер с 4:6, 6:4, 6:1 и направи голяма крачка към полуфиналите във финалния турнир на АТП.

Японският тенисист постигна втора победа в Лондон, но ще трябва да изчака развръзката на последния двубой в група "В" - между Роджър Федерер и Анди Мъри, за да разбере дали ще участва в директните елиминации.

Ферер приключва участието си в Лондон след единствения мач, който изигра. Той влезе като резерва на мястото на оттеглилия се заради контузия днес Милош Раонич.

Въпреки че влизането му в турнира стана ясно едва 90 минути преди началото на двубоя, испанският тенисист показа прословутата си борбеност в близо двучасовата битка на корта в зала "О2". Това беше и първият трисетов мач от началото на турнира.

Благодарение на сета, който Ферер спечели срещу японеца, Федерер си гарантира място в полуфиналите, независимо как ще завърши двубоят му с Мъри.

Единственият шанс на шотландеца, който загуби от Нишикори и победи Раонич, е да спечели в два сета срещу швейцареца. Всяка друга развръзка на мача, който е тази вечер от 22.00 часа, ще класира напред финалиста от US Open.

Амбициран да реши сам класирането си в следващата фаза, Нишикори започна много агресивно мача с Ферер. Японецът доминираше в разиграванията, движеше добре своя съперник по корта и логично първи взе предимство. Той проби в седмия гейм и поведе с 4:3.

Ферер обаче не се предаде. Испанецът веднага върна пробива, спечели бързо подаването си за 5:4 и принуди съперника да сервира за оставане в сета. Нишикори се пропука отново, допусна поредица грешки и предаде първия сет.

Японецът обаче бързо излезе от миникризата. Той проби още в първия гейм на втория сет, след което с лекота спечели шест поредни сервис гейма, в които дори не даде на Ферер точка за връщане на пробива.

В третата част Нишикори имаше още по-голямо предимство в играта. Той спечели първите четири гейма с пробиви в първия и третия, а до края не изпусна солидния си аванс.

Японецът спечели 21-а победа в 23-ия му мач през 2014 г., в който се стигна до решителен трети или пети последен сет. Той победи Ферер за четвърти пореден и общо шести път в деветте двубоя помежду им.