Юношите загубиха шансове за Евро 2015 след 1:5 от Украйна

Антонио Вутов беше изгонен за два жълти картона в 50-ата минута

Българският национален отбор изгуби шансове да се класира за европейското първенство по футбол за юноши до 19 години, след като допусна тежко поражение от Украйна с 1:5.

Възпитаниците на Методи Деянов записаха втора поредна загуба в първия квалификационен рунд. В първия си мач те отстъпиха с 1:2 срещу домакина на квалификацията в група 8 Израел, загубил днес от Швеция с 0:1.

Кръг преди края Украйна и Швеция водят в групата с по четири точки. Заради поражението от Израел, българските футболисти със сигурност ще останат на последната позиция, дори да победят шведите в последния си двубой в понеделник.

Те се нуждаеха поне от точка срещу украинците, за да запазят шансове за следващия квалификационен кръг. Двубоят в Петах Тиква започна добре за българите, които поведоха в 36-ата минута с попадение на Кирил Десподов.

Авансът им обаче се задържа едва шест минути, преди Валерий Лучкевич да изравни. Само няколко секунди след началото на втората част Виктор Коваленко изведе украинците напред в резултата.

В 50-ата минута ситуацията за българския отбор стана още по-сложна, след като Антонио Вутов беше изгонен с втори жълт картон.

Коваленко и Зубков се разписаха в рамките на три минути между 75-ата и 77-ата, за да увеличат преднината на украинците до 4:1, а три минути преди края на редовното време Борячук оформи крайния резултат.