Юношите приключиха квалификациите за Евро 2015 с нова тежка загуба

Кирил Десподов вкара два от трите гола на България в квалификациите

Българските футболисти загубиха с 1:5 от Швеция в последния си мач от квалификациите за европейското първенство за юноши до 19 години, което ще се проведе догодина в Гърция.

Възпитаниците на Методи Деянов приключиха участието си в първата групова фаза с три поражение от три мача и голова разлика 3:12. В предишните си две срещи те отстъпиха с 1:5 срещу Украйна и с 1:2 срещу Израел.

Още преди двубоя с шведите българите бяха загубили шансове да продължат в следващата фаза на квалификациите. Скандинавците пък си бяха осигурили право на участие в елитния рунд.

През първото полувреме на стадиона в Шефаим падна само едно попадение. Отбеляза го капитанът на шведите Елиас Андерсон в 26-ата минута. Преди това българите бяха много близо до попадение, но Божидар Краев уцели гредата от пряк свободен удар.

В 61-ата минута Карлос Страндберг удвои аванса на скандинавците. Нападателят на "Литекс" Кирил Десподов върна едно попадение от свободен удар в 67-ата минута. Той вкара единствения гол и при загубата със същия резултат срещу Украйна.

В 74-ата минута Десподов дори можеше да изравни резултата, но и той уцели гредата от пряк свободен удар. Веднага след това шведите нанесоха своя удар.

В 76-ата минута бранителят Али Сулич се разписа за 3:1, а само три по-късно Страндберг направи 4:1 с второто си попадение в мача. В добавеното време Ердал Ракип оформи крайния резултат, след като преди това Илия Димитров удари греда.

В другия мач от групата Украйна разби Израел с 5:0 и зае първо място в групата благодарение на по-добрата си голова разлика от Швеция. Двата отбора приключиха с по седем точки, а двубоят помежду им завърши 2:2.

България и Израел отпадат от квалификациите. Израелците не успяха да се преборят за мястото на най-добрия трети отбор в 13-те групи, което също даваше право на участие в елитния рунд. В това подреждане обаче не се взимат резултатите срещу най-слабия отбор в групата, което ги остави без точка.