Прекъснатият заради дъжд мач между "Ещорил" и ПСВ ще се доиграе днес

Мачът беше прекратен след първото полувреме при 3:2 за "Ещорил"

Двубоят между "Ещорил" и ПСВ (Айндховен) от груповата фаза на Лига Европа, който беше прекратен в четвъртък заради наводнения от проливните дъждове терен в португалския град, ще бъде доигран
днес от 18.00 часа.

Срещата беше прекъсната след края на първото полувреме при резултат 3:2 в полза на домакините. Дъждът изцяло наводни терена на стадион "Антонио Коимбра да Мота", а главният рефер Мартин Стрьомбергсон и делегатът на УЕФА решиха, че изиграването на второто полувреме е невъзможно.

Мемфис Депай изведе гостите напред още в шестата минута. В 12-ата Пинейро де Карвальо изравни, но само две по-късно Лусиано Насринх върна аванса на ПСВ. След половин час игра Алвеш Миранда отново изравни за "Ещорил", а шест минути преди почивката Амадо осъществи обрата за домакините.

Португалците се нуждаят от победа в този мач, за да запазят шансове да продължат към фазата на директните елиминации. Те имат три точки след първите си четири мача, а ПСВ заема второто място със седем.

"Динамо" (Москва) е убедителен лидер с 15 точки. Още в предния кръг руският отбор си осигури място в 1/16-финалите, а вчера победи "Панатинайкос" с 1:0, за да си гарантира и първата позиция в група Е.