ПСВ се класира за 1/16-финалите на Лига Европа след равенство с "Ещорил"

ПСВ си гарантира второто място в група Е

ПСВ (Айндховен) стана 14-ият отбор, който се класира за 1/16-финалите на Лига Европа.

Лидерът в холандското първенство си гарантира втората позиция в група Е след равенство 3:3 при гостуването на "Ещорил".

Срещата се доигра днес, след като в четвъртък проливният дъжд наводни терена на стадион "Антонио Коимбра да Мота". Мачът беше прекъснат след първото полувреме при резултат 3:2 в полза на домакините.

Мемфис Депай изведе гостите напред още в шестата минута. В 12-ата Пинейро де Карвальо изравни, но само две по-късно Лусиано Насринх върна аванса на ПСВ. След половин час игра Алвеш Миранда отново изравни за "Ещорил", а шест минути преди почивката Амадо осъществи обрата за домакините.

Португалците се нуждаеха от задължителна победа, за да запазят шансове да изместят ПСВ от второто място. Надеждите им обаче бяха убити в днешното доиграване, след като Жоржиньо Вайналдум се разписа в 82-ата минута.

С това равенство ПСВ събра осем точки, а "Ещорил" - четири. "Динамо" (Москва) е убедителен лидер с пет победи от пет мача, а "Панатинайкос" е последен само с една точка.

В последния кръг на 11 декември ПСВ посреща "Динамо", а "Панатинайкос" е домакин на "Ещорил".

Освен руският и холандският отбор място в директните елиминации си гарантираха още "Легия" (Варшава), "Залцбург", "Селтик", "Наполи", "Фиорентина", "Интер", "Тотнъм", "Евертън", "Бешикташ", "Трабзонспор", "Динамо" (Киев) и "Фейенорд".