"Байерн" продължи безгрешния си ход с минимална победа в Берлин

Радостта на Ариен Робен след гола

Шампионът "Байерн" постигна десетата си победа в Бундеслигата през сезона след 1:0 срещу "Херта". Ценния гол отбеляза Ариен Робен в средата на първото полувреме.

С успеха си баварците събраха 33 точки, като продължават да са без загуба след 13 кръга. Те водят с десет точки пред "Волфсбург" и "Байер" (Леверкузен), като "вълците" са с мач по-малко.

Очаквано воденият от Хосеп Гуардиола състав имаше инициативата. Шампионите постигнаха 71% владение на топката. Те отправиха и 13 точни удара срещу три на "Херта".

Въпреки това "Байерн" успя да вкара само един гол. В 27-ата минута Робен получи пред наказателното поле. Холандският национал стреля технично и преодоля Крафт.

Още във втората минута Томас Мюлер подаде на Роберт Левандовски, който обаче пропусна. В 35-ата Хуан Бернат получи отличен пас в наказателното поле и стреля. Ударът му обаче беше неточен.

В 66-ата минута Хосогай от "Херта" вкара, но беше вдигната засада. В последните десет минути Крафт спаси два опасни удара на Левандовски.

"Байер" се изравни с втория "Волфсбург" след победа с 5:1 срещу "Кьолн".