"Реал" вкара пет гола на "Корнея" в реванша за Купата на краля

Хамес вкара два гола и направи една асистенция

Въпреки че излезе с голяма част от резервните си състезатели, носителят на трофея "Реал" (Мадрид) спечели убедително и реванша срещу третодивизионния "Корнея" за Купата на краля. Белите се наложиха с 5:0 на "Сантиаго Бернабеу" и продължават към осминафиналите с общ резултат 9:1.

Хамес Родригес вкара две попадения за успеха, Борха Лопес си отбеляза автогол, а по веднъж се разписаха Иско и завърналият се след осеммесечно отсъствие заради контузия Хесе Родригес.

Хамес, Иско и Хавиер Ернандес водеха атаката на мадридчани, на вратата застана Фернандо Пачеко, а останалите пред него бяха Фабио Коентрао, Начо, Алваро Арбелоа, Сами Кедира, Асиер Ияраменди и Алваро Медран.

В 15-ата минута гостите имаха отлична възможност да поведат в резултата, след като Арбелоа фаулира в наказателното поле Бонике, но потърпевшият изпълни неточно дузпата.

Само минута по-късно "Реал" откри резултата. Иско изведе Хамес зад защитата и колумбиецът технично прехвърли вратаря Иниго.

В 33-ата минута двамата размениха ролите си. Хамес изведе Иско сам срещу вратаря на гостите и испанецът също се разписа след прехвърлящ удар.

Секунди по-късно Чичарито пусна страхотен пас с пета към Хамес, който от границата на наказателното поле вкара с фалцов удар с левия крак в далечния ъгъл.

В 60-ата минута бившият нападател на "Манчестър юнайтед" се озова на стрелкова позиция след пас на Арбелоа. Мексиканецът прехвърли Иниго, а топката срещна горната греда и се отклони в застаналия пред голлинията Лопес.

В 78-ата минута резервата Хесе Родригес отбеляза завръщането си в игра с попадение. Той вкара с удар по диагонала след подаване на Иско и оформи 17-ата си поредна победа във всички турнири.

В следващия кръг "Реал" ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между "Атлетико" (Мадрид) и третодивизионния "Хоспиталитет".