Резервите засилиха "Барселона" към осминафиналите за купата, Иниеста вкара

"Барселона" игра без основните си футболисти, но спечели убедително

Барселона" се насочи уверено към осминафиналите за Купата на краля. Каталунците на практика са в следващата фаза след 4:0 срещу "Уеска" като гост.

Треньорът Луис Енрике използва резервите. В игра след едномесечно отсъствие заради контузия се завърна Андрес Иниеста.

Полузащитникът отбеляза втория гол, като това беше първото му попадение от почти осем месеца.

"Барселона" поведе след отлично изпълнен фаул от Иван Ракитич в 13-ата минута. Три по-късно Иниеста удвои с мощен удар от дъгата на наказателното поле.

До почивката гостите стигнаха до трети гол, дело на Педро в 39-ата минута. Крилото влезе в наказателното поле и стреля силно в близкия ъгъл.

Рафиня вкара за 4:0 в 72-ата. Той имаше късмет, че след удара му се получи рикошет в крака на защитник на "Уеска".

Шампионът в Примера дивисион "Атлетико" (Мадрид) победи с 3:0 "Оспиталет" като гост и се доближи до среща с градския си съперник "Реал". Белите вече се класираха за осминафиналите, където на 7 и 14 януари очакват мачове с "дюшекчиите".

А победителят от двойката по всяка вероятност ще играе с "Барселона" на четвъртфиналите на 21 и 28 януари.

Попадналият в другия поток "Севиля" се класира за осминафиналите след 5:1 срещу "Сабалет" и общ резултат 11:2.