"Локомотив" (ГО) остана единственият отбор от Б група в Купата на България

Сашо Ангелов продължава с добрите резултати начело на новака в Б група

© Юлия Лазарова

Локомотив" (Горна Оряховица) остана единственият отбор извън А група, който продължава за Купата на България.

"Железничарите", които заемат второто място в Б група с точка изоставане от лидера "Монтана" след първия полусезон, се класираха днес за четвъртфиналите, след като отстраниха третодивизионния "Дунав" (Русе).

Отборът на Сашо Ангелов се наложи с 1:0 като гост и спечели сблъсъка с убедителния водач в североизточната В група с общ резултат 2:1.

Единственото попадение в реванша отбеляза Илия Карапетров в 54-ата минута. След контраатака той беше изведен сам срещу вратаря Радосвет Христов и успя да го преодолее.

Преди и след гола на гостите домакините имаха добри възможности да се разпишат, но вратарят Радослав Рашков, а веднъж и дясната греда, им попречи да стигнат поне до продължения.

"Локомотив" (Горна Оряховица) е седмият отбор, който си гарантира място в следващата фаза. Преди него това направиха "Литекс", "Локомотив" (София), "Левски", "Локомотив" (Пловдив), "Хасково" и "Черно море".

Последният четвъртфиналист ще стане ясен след Нова година, когато ще са мачовете между последните два носителя на трофея - настоящия "Лудогорец" и миналогодишния "Берое". Двубоите са насрочени за 15 и 22 февруари.