"Левски" пропиля 19 точки аванс и отново загуби в Адриатическата лига

"Левски" допусна 10-а загуба от 11 мача

Баскетболистите на "Левски" допуснаха десета загуба в единадесетия си мач в Адриатическата лига, след като пропиляха 19 точки преднина и отстъпиха с 61:72 при гостуването на "Скопие".

Българският шампион не успя да запише втори успех в турнира след кошмарна последна четвърт и остават твърдо на последното място в класирането при точков дефицит от 179 точки.

Сините започнаха отлично мача със серия от 12:0. До края на първата четвърт те позволиха на съперника да вкара едва шест точки и влязоха във втората част с десет точки аванс. Гостите продължиха да трупат преднина и се оттеглиха на почивката при 36:22.

В средата на третата четвърт "Левски" стигна до най-голямата си преднина при 50:31, а преди заключителните десет минути водеше с 54:41. Играта на българския отбор обаче тотално се срина и те загубиха последната четвърт със 7:31.

Христо Захариев беше най-резултатен за сините с 15 точки, а Станимир Маринов добави 13.

За "Скопие" Дион Диксън вкара 16 точки, а още трима играчи на македонците завършиха с двуцифрен актив - Марко Симоновски с 14, Александър Цветкович с 12 и Иван Маринкович с 10, към които добави и 12 борби.

Македонският тим заема десетото място в Адриатическата лига с четири победи и седем загуби.