
© Красимир Юскеселиев
В момента полицията разпитва бивши и настоящи играчи на "Локомотив" (Пловдив), които са били в тима по времето, когато собственик беше Константин Динев
Министерството на вътрешните работи започна днес мащабно разследване на манипулирани мачове и нелегални залози в българския футбол, съобщи "Нова телевизия".
Акцията е по сигнал на БФС в координация с УЕФА. Разпитите се провеждат в ГД "Национална полиция" в столичния квартал "Младост". Сред разпитваните са футболисти, ръководители и съдии.
От министерството са потвърдили за акцията, като са съобщили за шестима разследвани, чиито имена не се споменават.
Сред разпитваните са играчи на "Локомотив" (Пловдив) от периода, когато собственик на отбора беше Константин Динев. По времето на Динев мачове на "железничарите" непрекъснато попадаха в радара на следящите за съмнителни залози.
Един от разпитваните е Йордан Тодоров, който в момента играе за "Локомотив" (София). Той е бил заснет да излиза от сградата на полицията.
Предполага се, че сред разпитваните са още доста играчи на "Локомотив" от онзи период, сред които Александър Тунчев, който сега играе за ЦСКА, и Мартин Камбуров и Йордан Господинов, които и в момента носят екипа на пловдивския тим.
През октомври дисциплинарната комисия глоби с 10 хиляди лева новака в А група "Марек" заради съмнение в участие в уредени мачове. Санкцията беше наложена, след като постъпи сигнал от УЕФА.
През лятото пък организацията "Федербет", която защитава интересите на букмейкърите, обяви, че 13 мача с българско участие през изминалия сезон, включително на "Левски", ЦСКА и пловдивските "Ботев" и "Локомотив", са били манипулирани.
С най-много съмнителни мачове според този доклад бяха изпадналите от елита "Нефтохимик", "Пирин" (Гоце Делчев) и "Любимец".
Galata
Рейтинг: 571 НеутралноВие да не видете нещо от нас...
"Büyük şeyleri yalnız büyük milletler yapar." K.Atatürkdrake
Рейтинг: 796 НеутралноМисля си ,че тези които наричат Коко Динев, ТОТО Динев само се опитват да опетнят неговата кристално чиста репутация. И тази на българския футбол като цяло. Уговорени мачове в българския футбол? Шокиран съм. Невъзможно.
pinoki0
Рейтинг: 458 НеутралноА уредени дела кога?
oex13531876
Рейтинг: 458 НеутралноВчерашното 4:0 на РМ срещу Лудогорец също е резултат от черно тото. Проверете.
442
Рейтинг: 1398 НеутралноНякой е забравил да внесе отчисленията, май. А милицията да си отговори на въпроса, ако не е черното тото, от къде ще идват пари за издръжката на футболните клубове ???
Хакуна Матата !
Рейтинг: 994 Неутрално[quote#3:"pinoki0"]
Stupid people make me sickА уредени дела кога? [/quote]
Никога
Хакуна Матата !
Рейтинг: 994 Неутрално"През октомври дисциплинарната комисия глоби с 10 000 лева новака в А група "Марек" заради съмнение в участие в уредени мачове. "
Stupid people make me sickТова ако е вярно, Комисията плаче за съд. Кое правосъдие дава право да глобяваш поради СЪМНЕНИЕ ?! За мен е по-скоро грешка на редакцията...
stg
Рейтинг: 1425 Неутралношом не се споменава баш тартора Венци значи всичко е мъгла
"Ceterum censeo ГЕРБ esse delendam"chris_cornell
Рейтинг: 515 НеутралноДо коментар [#7] от "Хакуна Матата !":
От сайта на БФС:
За постъпили официални уведомления от УЕФА за сериозни съмнения за участие на ОФК „Марек 2010” гр. Дупница в срещи от първенството с предварително уговорен резултат на основание чл.46, ал.6, б.А, ДК налага имуществена санкция на ОФК „Марек 2010” гр. Дупница в размер на 10 000 лв.
kiril_chukanov
Рейтинг: 402 НеутралноА, каква прекрасна ПР акция. Да навличат направо анцузите, защото униформите им стоят леко нелепо, да не говорим, че изпитват трудности с това да се легитимират. В България няма срастване на мафията с държавата, тъй че футбола да го оправим и всичко ще цъфне, та ще върже.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
eyewitness
Рейтинг: 458 НеутралноПР
redrock
Рейтинг: 571 ВеселоОт много години има основателни съмнения ,че се "перат" много пари през футболните клубове в България,чиито истински собственици са мутри от сорта на Маджо, например,които се преселиха да живеят по разни екзотични места.
Добре ще е, както ровичкат в корумпирания бг футбол , да вземат да поровичкат и в мръсотията в т.н. съдебна система ,че там е големия проблем на обществото ни.
popovski31
Рейтинг: 1885 Весело"През октомври дисциплинарната комисия глоби с 10 000 лева новака в А група "Марек" заради съмнение в участие в уредени мачове."
Кирчо ще я плати,няма страшно
lokes
Рейтинг: 458 НеутралноДано не е само ПР акция , а Коко и неговите клоуни бъдат наказани някак .
Привърженик съм на Локомотив и съм изключително щастлив , че отборът в момента е свободен от Тото , един от най-гнусните мигове в историята на отбора ни .
today
Рейтинг: 931 НеутралноЧе защо иначе всички мафиоти ще се натискат да купуват отбори?
Борбата с корупцията в България е като риболова по Discovery. Хващат ги, показват ги, и ги пускат!Hasta La Vista antifascista OI!
Рейтинг: 633 Неутралнотая шия не е от туршия
1914 / 88majorman
Рейтинг: 1135 ЛюбопитноТото Динев продава мачове? Това откога е новина?
We are just a war away from Amerikhastan/ When God versus God;the undoing of man****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
Гражданин
Рейтинг: 515 ВеселоТия от МВРто, едни кокошкари немогат да изловят, та ще ловят мазните акули от черното тото?!!!

Не го вярвам!
dedo pepo
Рейтинг: 1308 НеутралноУредили съмнителни мачове?!
Ами,добре!
Хвала на такиви оправни организатори!
maginka
Рейтинг: 418 Неутралноха сега да видим какво ще излезе.
Белият Негър
Рейтинг: 796 ВеселоСетихте се, като Че ли никой не знае кои са?
Действителноста е грешка, породена от липстата на алкохол.Ърнест Хемингуеий.Кво се правят на луди всички?
Балъците отдавна не са по нашите родни места.......
bat_plamen
Рейтинг: 4468 ЛюбопитноЩе се изкефя генералското синче и осеменител на чалгарките К.Динев да влезе на топло...............!
bat_plamen
Рейтинг: 4468 НеутралноДо коментар [#22] от "maginka":
Дано не излезе поредната буря в чаша вода!
bat_plamen
Рейтинг: 4468 НеутралноДо коментар [#13] от "redrock":
Корупцията във футбола у нас е огледално отражение на корупцията в съдебната система/ и в цялата държава /!До гуша сме затънали в това блато!
chicago514
Рейтинг: 1828 ВеселоПак някаква акция за изкореняване недъзите в български футбол.
Хакуна Матата !
Рейтинг: 994 Неутрално[quote#9:"chris_cornell"]За постъпили официални уведомления от УЕФА за сериозни съмнения за участие на ОФК „Марек 2010” гр. Дупница в срещи от първенството с предварително уговорен резултат[/quote]
Stupid people make me sickОфициалното уведомление и сериозното съмнение НЕ СА ФАКТИ. Налагането на каквото и да е наказателно постановление от Демократичен съд е необходимо да се позове единствено и само на безспорни факти .
Не отричам, че в българската действителност и в частност БГ футбол има далавери. Но ми изглежда несериозно да се произнасят присъди на база официални уведомления и съмнения ...
Пешката
Рейтинг: 2518 ЛюбопитноТия хора са били разпитвани - всъщност няма нито един обвинен досега...
Ако го боли, както го мързи, отдавна да е умрел.