Звездното трио изведе "Барселона" до първото място в групата

"Барселона" събра 15 точки и зае първото място в групата

Лионел Меси, Неймар и Луис Суарес. Голямото нападателно трио на "Барселона" се оказа в основата на успеха с 3:1 срещу ПСЖ, който класира каталунците на първото място в групата в Шампионската лига.

Тримата вкараха по един гол и помогнаха на състава да направи обрат. ПСЖ поведе рано с попадението на Златан Ибрахимович.

Французите излязоха напред в 15-ата минута, когато шведският нападател получи в наказателното поле и отблизо беше точен.

Само четири по-късно обаче Суарес пусна успоредно на голлинията и Меси засече. за да отбележи 75-ия си гол в Шампионската лига.

Срещата беше динамична с опасности пред двамата вратари. Парижани могат да съжаляват, че не поведоха отново. В 29-ата Лукас направи впечатляващ пропуски, като не улучи вратата отблизо.

Вместо това "Барселона" стигна до втори гол. Неймар напредна и стреля силно от около 20 метра в 41-ата минута, за да даде преднина на отбора си.

След почивката домакините играха по-спокойно. Те успяха да вкарат и трети гол чрез Суарес. Уругвайският нападател се възползва от избита от вратаря Салваторе Сиригу топка в 77-ата минута и от няколко метра я прати във вратата.

"Барселона" събра 15 точки и изпревари с две парижани. "Аякс" победи с 4:0 "Апоел" и завърши трети.

"Челси" победи с 3:1 "Спортинг" (Лисабон)

"Челси" затвърди превъзходството си в група G и спечели четвърта победа. Лондончани стигнаха до 3:1 срещу "Спортинг" у дома и заеха първото място с 14 точки.

С гол на Макс Майер "Шалке" победи с 1:0 "Марибор" като гост. Германците се възползваха от неуспеха на състава от Лисабон и го изместиха от второто място, за да продължат в осминафиналите.