И "Далас" не успя да спре победната серия на "Уориърс"

Лидерът в Западната конференция на НБА "Голдън стейт уориърс" увеличи клубния си рекорд по брой поредни победи на 15. Поредната жертва на "войните" стана силният тим на "Далас маверикс" след 105:98 в Тексас.

Отборът на Стив Кер е първият, достигнал 20 победи през сезона, и дванадесетият в историята, стигнал до този брой победи само след 22 мача. 49-годишният Кер пък прави най-добрия треньорски дебют в историята на лигата.

Стеф Къри беше най-резултатен за успеха на "Голдън стейт" с 29 точки, към които добави осем асистенции и две откраднати топки. Клей Томпсън вкара 25 точки и взе пет борби, а Дреймънд Грийн завърши с 20 точки и осем борби.

"Войните" взеха солидно предимство още в първата четвърт след 39:18. До почивката авансът им се увеличи с една точка, а преди заключителните 12 минути беше 19 точки - 87:68.

"Далас" изигра много силна последна четвърт, но не успя да се доближи достатъчно, за да има шансове за обрат. "Уориърс" поддържаше аванса си над десет точки и едва в последната минута допусна да падне до седем.

Монта Елис беше най-резултатен за "Далас" с 24 точки, а Дирк Новицки добави 23. Ричард Джеферсон записа 13 точки и 13 борби, а Тайсън Чандлър - 11 точки и 12 борби.

"Мемфис гризлис" запази малка разлика до "Уориърс". "Гризлитата" победиха "Филаделфия 76ърс" със 120:115 след продължения и е втори в Западната конференция с 19 победи и четири загуби.

"Хюстън рокетс" запази третото място след успех при домакинството на "Денвър нъгетс" със 108:86. "Ракетите" имат 18 победи от 23 мача. Със същия брой победи, но с една загуба повече е "Портланд трейл блейзърс", който се наложи с 95:85 над "Индиана пейсърс".