Владимир Илиев зае 11-о място в Световната купа, нова победа за Фуркад

Мартен Фуркад спечели преследването в Хохфилцен

Българският биатлонист Владимир Илиев направи най-силното си състезание от началото на сезона и зае единадесето място в преследването в Хохфилцен.

27-годишният състезател от Троян потегли от 19-а позиция, но се изкачи със седем места, след като свали 19 от 20-те мишени на стрелбището. Той финишира за 34:00.9 мин. и остана на 4.6 секунди от влизане в топ 10.

Носителят на Световната купа Мартен Фуркад спечели състезанието с време 32:53.7 минути. Французинът потегли седми, но си проправи път до първото място с безгрешна стрелба. Той изпревари с 4.1 секунди германецът Симон Шемп, който също не допусна грешка на стрелбището.

Словенецът Яков Фак завърши трети с една грешка в стрелбата и изоставане с 10.9 секунди от Фуркад. Победителят от спринта Йоханес Тингнес Бьо остана четвърти на 16.2 секунди с два пропуска на стрелбището.

Вторият българин в състезанието Красимир Анев завърши 23-и, след като потегли 17-и. Той допусна една грешка и изостана с 2:34.5 минути от победителя.

С третия си успех от пет старта Фуркад излезе начело в генералното класиране за Световната купа. Той събра 216 точки и изпревари с 13 Емил Хегле Свендсен. Анев, който има точки във всички състезание през сезона, е 19-и с 91, а Илиев е 33-и с 67 точки.