"Далас" победи шампиона "Сан Антонио" в дебюта на Рондо

Рондо (в бяло) записа шест точки, девет асистенции и седем борби в първия си мач за "Далас"

Далас маверикс" нанесе четвърта поредна загуба на шампиона "Сан Антонио" след домакински успех с 99:93 в тексаското дерби.

Срещата беше дебют за новото звездно попълнение на домакините Раджон Рондо.

Победата на "Далас" беше напълно логична, тъй като "шпорите" бяха без основните си играчи Тим Дънкан, Тони Паркър, Кауай Ленард, Дани Грийн и Тиаго Сплитер, но беше постигната доста по-трудно от очакваното.

Макар и с резервния си състав, отборът на Грег Попович оказа сериозна съпротива на "Маверикс". Гостите спечелиха първите две части с 25:21 и 22:21. "Далас" съкрати изоставането си след 33:30 в третата четвърт.

Две минути преди края резултатът беше равен - 93:93, но неудържимият в този мач Монта Елис успя да измъкне победата за "Далас". Гардът вкара 38 точки, от които 11 в последните четири минути. Той вкара 15 от 23-те си стрелби от игра, включително пет тройки от шест опита.

Чандлър Парсънс завърши с 16 точки и 11 борби, Дирк Новицки добави 13 точки, а Девин Харис се включи от пейката с 14 точки. Рондо нямаше ден в стрелбата и вкара само шест точки, но записа девет асистенци и седем борби.

За "Сан Антонио" Марко Белинели беше най-резултатен с 21 точки. Арън Бейнс завърши с 16, а по 14 добавиха Кори Джоузеф и Мат Бонър.

"Далас" записа трета поредна победа и общо 20-а от 28 мача през сезона, с което запази петото място в Западната конференция. Със същия брой загуби, но една победа по-малко е "Лос Анджелис клипърс", който се наложи със 106:102 над "Милуоки бъкс". Лидер е "Голдън стейт уориърс" с 22 победи в 25 мача.

На изток "Атланта хоукс" записа 19-а победа в 26 мача след 104:97 срещу "Хюстън рокетс". "Ястребите" са трети в конференцията. Начело продължава да е "Торонто раптърс" с 21 победи и шест загуби, следван от "Вашингтон уизърдс" с 19 успеха от 25 срещи.