"Левски" допусна 14-а загуба от 15 мача в Адриатическата лига

Сините не успяха да се противопоставят на сръбския "Мега лекс"<br />

Сините не успяха да се противопоставят на сръбския "Мега лекс"

Баскетболният "Левски" допусна 14-ата си загуба от 15 мача в Адриатическата лига. Сините отстъпиха с 68:89 срещу "Мега лекс" като гост.

След поредното си поражение воденият от Константин Папазов състав заема последното място в класирането.

Треньорът на "Левски" имаше големи трудности при събирането на отбор за мача в Сърбия. Заради тежката криза Христо Захариев, Димитър Димитров и Станимир Маринов напуснаха състава. Така Папазов заведе само девет състезатели за мача с "Мега лекс".

Домакините започнаха уверено и след първата четвърт водеха с 24:15. След това допуснаха отпускане и българският отбор успя да намали изоставането си до седем точки на почивката.

След нея баскетболистите на "Мега лекс" вдигнаха темпото и започнаха да трупат преднина, като тя надхвърли 20 точки. До края сърбите не позволиха да се стигне до срив.

Симеонов стана най-резултатен за българския отбор с 18 точки.