"Ливърпул" срази "Суонзи" с 4:1 на "Анфийлд"

Адам лалана вкара две от попаденията за червените

Ливърпул" показа показа най-доброто от себе си през сезона и разгроми "Суонзи" с 4:1 на своя "Анфийлд" в последния мач от 19-ия кръг на Висшата лига.

Категоричният успех позволи на "мърсисайдци" да изпреварят гостите и да заемат осмото им място във временното класиране, въпреки че и двата състава имат по 28 точки.

Още от самото начало на двубоя домакините заиграха на високи обороти и се настаниха в половината на съперника. Удари на Мартин Шкъртел, Рахим Стърлинг и Адам Лалана бяха спасени от вратаря на "Суонзи" Лукаш Фабиански, но резултатът все пак бе открит в 33-ата минута.

Джордан Хендерсън центрира и Алберто Морено с глава даде преднина на "Ливърпул". Червените потърсиха бързо второ попадение и бяха близо до него, но изстрелите на Филипе Коутиньо бяха парирани от Фабиански.

След почивката Вилфред Бони можеше да донесе изравняване на "Суонзи", но вместо това в 56-ата минута Лалана увеличи аванса на домакините. Той се възползва от груба грешка на Фабиански, който се забави с отиграването на топката и след рикошет в английския национал, вратарят трябваше да я вади за втори път от мрежата си.

"Суонзи" обаче моментално върна гол чрез Гилфи Сигурдсон. Това не спря "Ливърпул" да търси ново попадение и в следващите минути Стърлинг уцели греда. Не след дълго домакините възстановиха преднината си за 3:1 чрез Лалана, който отигра перфектно центриране на Коутиньо.

"Лебедите" беха довършени съвсем в 69-ата минута, коато Джонджо Шелби си втара автогол за крайното 4:1 за "мърсисайдци". Възпитаниците на Брендън Роджърс са осми във Висшата лига с 18 точки пасив зад лидера "Челси" и на 5 от четвъртия "Саутхемптън".