"Саутхемптън" използва грешките на "Арсенал" и спечели

Тадич вкарва втория гол за "светците"

Саутхемптън" победи с 2:0 "Арсенал" в среща от 20-ия кръг във Висшата лига. "Светците" се възползваха от грешките на съперника си и стигнаха до успеха.

С това те се утвърдиха в челото на класирането. "Саутхемптън" е четвърти с 36 точки и изостава с една от третия "Манчестър юнайтед". "Арсенал" заема петото място с 33.

Домакините започнаха по-активно и стигнаха до няколко разбърквания пред вратата на лондончани. "Арсенал" създаде най-добрата си възможност чрез Санти Касорла, който се измъкна непокрит около точката за дузпата, но стреля неубедително право в ръцете на Фрейзър Фостър.

"Светците" поведоха с много красив гол на Садио Мане. В 34-ата минута той се възползва от грешка на Лоран Кошчелни, а след това и на вратаря Войчех Шчесни и от много малък ъгъл технично насочи топката в празната врата. Малко по-късно стражът на "Арсенал" спаси опасен удар на Уорд-Проус.

След почивката "топчиите" започнаха по-добре и пробваха да притиснат съперника си. Алексис Санчес овладя в наказателното поле и стреля, но Фостър спаси с една ръка и след това улови.

В 56-ата минута "Саутхемптън" използва нова грешка в отбраната на "Арсенал" и удвои. Топката беше пусната отдясно, но Дебюши не се намеси добре, а след това и Шчесни не изчисти достатъчно далеч. Топката попадна в Тадич, който отблизо се разписа.

"Ливърпул" се провали у дома срещу последния "Лестър"

На "Анфийлд" "Ливърпул" се препъна срещу последния "Лестър". Червените поведоха с 2:0 през първото полувреме с голове от дузпи на капитана Стивън Джерарад.

През втората част обаче червените позволиха да се стигне до равенство. "Лисиците" изравниха чрез Нъгент и Шлуп само за две минути в средата на втората част.