Ниската защита е попречила на "Юнайтед" срещу "Стоук сити", смята Ван Гаал

Мениджърът на "Манчестър юнайтед" обясни, че няма намерение да привлича по-висок бранител през януари

Мениджърът на "Манчестър юнайтед" Луис ван Гаал смята, че ръстът на защитниците му е една от причините отборът да не се справи по-добре срещу "Стоук сити". Двата състава завършиха 1:1 в първия мач от Висшата лига за 2015 г.

Гостите допуснаха гол още във втората минута, когато след ъглов удар Питър Крауч свали с глава към Райън Шоукрос, който отблизо насочи с крак топката. През втората част Крауч стреля с глава и улучи гредата.

"Стоук сити" заслужаваше повече победата. Не мога да кажа, че ние сме били по-добрият отбор. Започнахме много лошо", каза Ван Гаал. Той обясни, че е разочароващо да получиш гол от статично положение, за което си се подготвял.

"Трудно е обаче да се защитаваш, когато футболистите ти не са особено високи. Стивън Н'Зонзи е висок, Крауч също, така че не е лесно. Това не е първият гол, който получаваме по този начин", добави холандецът.

Последва и логичният въпрос дали през януари Ван Гаал би привлякъл по-здрав физически бранител. "Не, искаме да играем различен тип футбол", отговори мениджърът на отбора.