"Ювентус" и "Интер" завършиха наравно в зрелищното Дерби д'Италия

Пол Погба и Фреди Гуарин в спор за топката по време на дербито

Шампионът "Ювентус" не успя да пречупи "Интер" във футболното дерби на Италия и двата отбора завършиха 1:1 в зрелищен сблъсък в Торино.

Домакините дори можеха да загубят мача последните десет минути, ако нападателите на "нерадзурите" бяха малко по-съобразителни и прецизни.

Историческите съперници изнесоха двубой на един дъх, в който положенията се редяха едно след друго. Равенството даде на "Ювентус" една точка аванс на върха в класирането на Серия А пред "Рома". Отборът от Милано се изкачи на 11-о място с изоставане от 18 точки от лидера.

Карлос Тевес откри резултата за "бианконерите" още в петата минута след асистенцията на Артуро Видал, с когото се оказаха зад гърба на защитата.

През първото полувреме отборът на Масимилиано Алегри имаше превес, а Пол Погба пропусна великолепна възможност да увеличи аванса. Той преодоля защитата на "Интер" и излезе очи в очи със Самир Ханданович, но вратарят блестящо изби удара му.

Гостите се върнаха в резултата в 64-ата минута, когато при една от редките грешки в защитата на "Ювентус" топката стигна до Мауро Икарди и той се клиничен удар изравни.

От този момент нататък двубоят придоби напълно неизвестен изход, като и двата отбора направиха редица пропуски. Ханданович няколко пъти спаси вратата си от гол, но същото направи и колегата му Джанлуиджи Буфон.

Влизането на новото попълнение Лукас Подолски даде възможност на "Интер" да търси втори гол чрез бързи контраатаки. При една от тях в последните десет минути той подаде на Икарди отляво на чиста позиция, но аржентинският нападател не успя да стигне навреме до топката и стреля край вратата.

При друга контраатака Икарди реши да играе соловото вместо да подаде на Даниел Освалдо и ударът му беше неточен.

От своя страна Погба можеше да вкара след изпълнение на ъглов удар, но изстрелът му мина край вратата на Ханданович.

Матео Ковачич получи червен картон за необмислено влизане в 86-ата минута. Това даде последна надежда на "Ювентус". В заключителните секунди се получи огромно разбъркването пред вратата на гостите, но топката така и не попадна в нея.