"Реал" се изправи на крака след 3:0 срещу "Еспаньол"

"Реал" спечели първата си победа за 2015 г.

Водачът в Примера дивисион "Реал" (Мадрид) се изправи след двете поредни загуби. Белите спечелиха с 3:0 домакинството си на "Еспаньол".

Те поведоха с головете на Хамес Родригес и Гарет Бейл до 28-ата минута. След почивката Фабио Коентрао получи червен картон, но въпреки това към края Начо отбеляза третия гол.

"Реал" събра 42 точки и води с четири пред "Барселона" и "Атлетико" (Мадрид). Каталунците приемат шампиона в пряк двубой в неделя.

В 12-ата минута мадридчани поведоха с попадението на Хамес. Кристиано Роналдо върна отляво към точката за изпълнение на дузпа и с удар по земята колумбийският национал откри резултата.

След гола домакините взеха сериозно предимство в играта. В 28-ата минута Бейл изпълни отлично пряк свободен удар и удвои.

В началото на втората част Коентрао влезе много остро с бутоните напред при единоборство с Хосе Канас. Двамата получиха медицинска помощ, след което съдията даде директен червен картон на португалеца.

С човек по-малко "Реал" не допусна развоят на мача да се промени. Белите дори стигнаха до още едно попадение. В 76-ата минута Алваро Арбелоа центрира отляво към непокрития при далечната греда Начо, който овладя и отблизо със силен удар вкара.