"Интер" спечели първо домакинство при Манчини

Неманя Видич гарантира трите точки с третото попадение за "Интер"

"Интер" постигна първата си домакинска победа след завръщането на Роберто Манчини като старши треньор през ноември. "Нерадзурите" се наложиха с 3:1 над "Дженоа" в ранния мач от неделната програма на Серия А.

Миланският тим, който се намира в средата на класирането, поведе с 2:0 още преди почивката благодарение на головете на аржентинците Родриго Паласио и Мауро Икарди.

Паласио даде ранен аванс на домакините, като се възползва от отбита от Матиа Перин топка след шут на Икарди. След това самият Икарди отбеляза с глава своя десети гол за сезона.

"Дженоа", който беше спечелил само една точка от последните си пет мача, върна едно попадение чрез Армандо Ицо в 85-ата минута.

Бившият защитник на "Манчестър юнайтед" Неманя Видич обаче гарантира трите точки, като реализира с глава след корнер три минути по-късно. Това беше първият му гол след присъединяването към клуба в началото на сезона.

Манчини падна в лек нокдаун в 67-ата минута, когато играч на неговия отбор изби силно топката в тъч и тя попадна точна в главата му. Треньорът падна, но доста бързо се вдигна и не поиска никаква лекарска помощ.

Победата изкачи "Интер" на осмо място в класирането на точка след градския съперник "Милан". "Дженоа" е шести с 27 точки.