"Барселона" надигра шампиона "Атлетико" и загърби кризата

Луис Суарес, Неймар и Лео Меси ликуват след гол във вратата на "Атлетико"

Новата "Света троица" на "Барселона" Лионел Меси-Неймар-Луис Суарес отново се развихри за втората поредна победа на отбора в рамките на четири дни, с което окончателно загърби кризата от миналата седмица.

Каталунците спечелиха с 3:1 дербито с шампиона "Атлетико" (Мадрид), за да се доближат на точка от лидера "Реал" (Мадрид) в класирането на Примера дивисион.

Тримата нападатели се разписаха през седмицата и за успеха срещу "Елче" за купата на Испания. По този начин треньорът Луис Енрике изпълни задачата минимум да спечели тези два мача и напрежението около него вероятно ще намалее.

Меси, който в последните дни се оказа в центъра на медийните спекулации, вдъхнови играта на "Барселона", но също така направи и дузпа за попадението на гостите.

Поставени пред необходимостта от задължителен успех заради загубата от "Реал сосиедад" миналия уикенд, каталунците доминираха през първото полувреме. Тримата нападатели дърпаха конците в предни позиции и не даваха мира на "Атлетико".

Резултатът не закъсня. Луис Суарес и Меси комбинираха, за да може топката да стигне до Неймар и той да реализира от близко разстояние още в 12-ата минута.

Десет минути преди почивката Меси напредна и подаде на Суарес зад гърба на защитата за 2:0.

Гостите намалиха в 57-ата минута, когато съдията отсъди пресилена дузпа за нарушение на аржентинеца. Марио Манджукич застана зад топката и не сбърка.

Въпреки че "Атлетико" показа значително по-добра игра през второто полувреме и въпреки появата на Фернандо Торес на терена, шампионите имаха само един точен удар от игра.

Меси сложи точка на двубоя в 87-ата минута. Той получи пас отдясно на линията на вратарското поле и се измъкна, за да реализира за 3:1.