Йоахим Льов изпревари Анчелоти и Симеоне за треньор на 2014 г.

Льов изведе Германия до световната титла след 24-годишно чакане

Селекционерът на германския национален отбор Йоахим Льов спечели наградата на ФИФА за най-добър треньор през 2014 г.

54-годишният специалист, който през лятото изведе бундестима до световната титла след 24-годишно чакане, изпревари Карло Анчелоти и Диего Симеоне.

Льов е вторият национален треньор след Висенте дел Боске, спечелил отличието, което се връчва от 2010 г. Досега германецът дори не беше попадал в тройката.

"След такава успешна година сега да получа индивидуална награда е огромна чест. Тази награда обаче не е моя лична, а е на страшно много хора. Тя не би била възможна, ако не бяха всички хора в Германия, които дълги години работеха, за да изградим правилни структури за развитие на футбола и да имаме предпоставки да спечелим световната титла", заяви Льов при награждаването си по време на церемонията по връчването на "Златната топка".

Льов получи 36.23% от гласовете. На второ място с 22.06% остана Анчелоти, който още в дебютния си сезон начело на "Реал" спечели Шампионската лига и Купата на краля, а впоследствие завоюва Суперкупата на Европа и световното клубно първенство.

Диего Симеоне получи 19.02%, след като направи фурор начело на "Атлетико". "Дюшекчиите" разбиха тоталната доминация на "Реал" и "Барселона" в Примера дивисион и грабнаха първата си титла от 1996 г.

Освен това "Атлетико" спечели Суперкупата на Испания, а във финала на Шампионската лига беше на секунди от победата, преди Серхио Рамос да изравни в последната минута на добавеното време и да прати мача в продължения.