"Динамо" (Букурещ) е продал мач в Шампионската лига, твърди бивш акционер в клуба

В мача през 2007 г. &quot;Динамо&quot; води с 1:0 срещу &quot;Лацио&quot; след първото полувреме, но губи с 1:3<br />

В мача през 2007 г. "Динамо" води с 1:0 срещу "Лацио" след първото полувреме, но губи с 1:3

Динамо" (Букурещ) е продал мач срещу "Лацио" в Шампионската лига, твърди бивш акционер на клуба пред "Проспорт". Той говори за срещата между двата отбора от квалификациите за влизане в груповата фаза на надпреварата през 2007 г.

Първият двубой в Рим завършва 1:1. Във втория мач след първото полувреме "Динамо" е имал преднина от един гол, но след почивката допуска пълен обрат и губи с 1:3.

Неназованият бивш акционер на "Динамо" твърди, че уговорката е направена ден преди мача в хотела, в който са били отседнали италианците. Част от футболистите на "Динамо" са знаели. На почивката те са получили информация, че "Лацио" трябва да вкара толкова голове, колкото да му необходими, за да продължи в турнира.

"Лацио" платили на "Динамо" уговорената сума като част от сделката за защитника Щефан Раду. Според официалната информация бранителят е преминал при "орлите" за 4.5 милиона евро.