Фернандо Торес изхвърли "Реал" (Мадрид) от турнира за купата

Фернандо Торес шокира "Реал" с ранните си голове

С два мълниеносни гола на Фернандо Торес в началото на двете полувремена "Атлетико" (Мадрид) изхвърли "Реал" (Мадрид) от Купата на краля и се класира за четвъртфиналите.

Торес се разписа в 49-ата секунда и след това в 36-ата на второто полувреме, с което "дюшекчиите" поведоха два пъти за равенството 2:2 на "Сантяго Бернабеу".

Те бяха спечелили първия мач с 2:0 преди седмица като домакини и с общ резултат 4:2 сложиха край на участието на големия градски съперник.

В следващия кръг отборът на треньора Диего Симеоне ще играе срещу "Барселона", който по-късно тази вечер има протоколен мач с "Елче".

Нападателят Торес, който се присъедини към "Атлетико" едва преди седмица от "Милан", показа хладен ум и точен крак в решителните моменти в началото на полувремената.

Още при първата си атака за мача Антоан Гризман напредна отляво и подаде на Торес, който беше непокрит в наказателното поле и с прецизен удар в горния десен ъгъл откри резултата.

Голът даде освен психологическо предимство, но и важен аванс на чужд терен в общия резултат.

След това обаче "Реал" пое нещата в свои ръце и до края на полувремето натика съперниците си в тяхното наказателно поле. Мачът се развиваше на една врата, но домакините стигнаха само до едно попадение на Серхио Рамос с глава в 20-ата минута. Той изпълни запазената си марка след центриране от свободен удар.

Най-добрата друга възможност се откри пред новия носител на "Златната топка" Кристиано Роналдо, чийто удар обаче попадна в тялото на защитник на гостите.

Не бяха изминали и 40 секунди от началото на второто полувреме, когато Торес реализира за втория си гол. Отново Гризман се възползва от грешка в отбраната на "Реал" и отново подаде на намиращия се на чиста позиция Торес. Любимото хлапе на "Атлетико" финтира Пепе и стреля ниско по тревата края вратаря.

Кристиано Роналдо все пак върна някакви надежди на "Реал" с бързо изравнително попадение. Той вкара в 54-ата минута с глава след подаване на Гарет Бейл.

Домакините отново натиснаха своите съперници и създаваха положение след положение. Но пропуските се редяха един след друг, а Марсело, Карим Бензема и останалите не успяха да вкарат поне победен гол.