"Лудогорец" победи "Гройтер фюрт" с 1:0 в първата си контрола

Българският шампион "Лудогорец" победи втородивизионния германски "Гройтер фюрт" с 1:0 в първата си контрола от зимната подготовка. Двубоят се игра в турския курорт Белек, а единственото попадение вкара Себастиан Ернандес в 65-ата минута.

В началните минути играта беше равностойна, а чистите голови положения липсваха. В 12-ата минута Йоханес Вурц опита да изненада Иван Чворович с далечен удар, но вратарят изби в корнер. Десет по-късно "Лудогорец" отговори с шут на Марселиньо, който беше блокиран.

След средата на първата част българите започнаха по-сериозно да притискат съперника, който заема 12-ото място във Втора бундеслига. В 27-ата минута Върджил Мисиджан пропусна отлична възможност, останал очи в очи с вратаря.

Десет минути по-късно Марселиньо също не успя да преодолее Волфганг Хейзел, а след това Каспер от "Гройтер фюрт" с глава уцели гредата.

На почивката треньорите на двата отбора смениха изцяло съставите си. След скучни начални минути на полувремето Ернандес откри резултата в 65-ата минута, когато се разписа след отлично изпълнение на пряк свободен удар.

Пет минути по-късно Хейзел спаси удар на Вандерсон, а в заключителните минути "Лудогорец" владееше продължително топката и контролираше мача. Все пак две минути преди "Фюрт" имаше страхотна възможност да изравни, но Владислав Стоянов спаси удар отблизо.

Следващата контрола на "Лудогорец" е срещу "Динамо" (Москва) на 20 януари.