Станимир Беломъжев отново стана европейски шампион по ски ориентиране

Беломъжев за втори път стана европейски шампион в спринта

Българинът Станимир Беломъжев отново стана европейски шампион в ски ориентирането. 26-годишният състезател от Троян спечели златния медал в спринтовата дисциплина, която се проведе днес в швейцарския зимен център Ленцерхайде.

Беломъжев преодоля 3440-метровото трасе за 12:15 минути и завоюва втората си европейска титла в дисциплината след 2013 г. Преди година в Тюмен българинът отново спечели златен медал, но в дългата дистанция.

Беломъжев изпревари норвежеца Ойвинд Ватердал с 12 секунди, а трети с изоставането от 14 секунди се нареди миналогодишният шампион Андрей Ламов от Русия.

Другите двама български участници останаха по-назад. Мартин Пенчев завърши на 43-ата позиция с изоставане от 3:49 минути, а Цветан Иванов финишира на 6:43 минути след Беломъжев и зае последното,  54-о място.

В сряда е състезанието в дългата дистанция. Европейското първенство в Ленцерхайде ще продължи до 25 януари.