"Лудогорец" завърши 1:1 с "Динамо" (Москва) в приятелска среща

"Лудогорец" беше надигран през първото полувреме, но след почивката се представи по-силно от "Динамо"

Лудогорец" постигна равенство 1:1 с "Динамо" (Москва) във втората си приятелска среща от подготвителния си лагер в Турция. Руснаците поведоха с гола на Матийо Валбуена, а след почивката Марселиньо изравни.

Московчани изиграха много силно първото полувреме, като можеха да стигнат до почивката с по-голяма преднина. През втората част "Лудогорец" взе голямо превъзходство и създаде куп положения, но стигна само до един гол.

Още в третата минута българският шампион имаше възможност да поведе, но Жуниор Кишада не се справи добре и пропусна. Постепенно "Динамо" пое контрола и започна да притиска съперника си.

В 19-ата минута Валбуена не успя да се възползва от грешка в защитата. Козмин Моци фаулира Кевин Курани в 34-ата и френският полузащитник откри резултата с хубав гол след изпълнението на фаула.

Владислав Стоянов се намеси отлично няколко пъти и опази вратата си от други попадения.

На почивката двамата треньори направиха доста смени, като Георги Дерменджиев промени изцяло състава си. В предни позиции за "Лудогорец" се появиха Марселиньо, Върджил Мисиджан, Михаил Александров и Роман Безяк.

Холандецът беше сред най-активните и участва в повечето опасни атаки. В 54-ата минута Мисиджан получи на метри пред голлинията и стреля, но улучи защитник на "Динамо".

Четири по-късно след пробив от дясно топката беше подадена към Марселиньо, който с точен удар изравни.

Мисиджан напредна на скорост в 78-ата минута, но беше задържан пред наказателното поле. Ешпиньо изпълни фаула, при който обаче се получи рикошет и топката излезе в ъглов удар. "Динамо" създаде две добри положения, но не успя да преодолее Чворович.

Веднага след срещата "Лудогорец" отпътува за България. Отборът очаква заминаването си за втората част от подготовката си, която ще се проведе в Испания.