​ЦСКА започна годината с пестелива победа срещу германци

Стойчо Младенов реши да заложи на нестандартен състав

Лидерът в българския футболен шампионат ЦСКА започна с победа подготовката си за пролетния дял. Червените надиграха състезаващия се във втора Бундеслига тим на "Аален" с 1:0, а попадението отбеляза националът на Люксембург Орелиен Жоаким от дузпа през първото полувреме.

Това беше първата от общо деветте контролни срещи, които ЦСКА ще изиграе на предсезонния си лагер в Турция.

В стартовия състав на червените започнаха само двама футболисти, на които Стойчо Младенов гласуваше редовно доверие през есента – вратарят Якуб Дивиш и полузащитникът Жуан Фелипе.

Разписалият се на два пъти в последния мач срещу "Черно море" (3:1) Жоаким застана на върха на атаката, а единственото ново попълнение в титулярната единайсеторка на тима беше полузащитникът Аамансио Фортес.

ЦСКА взе инициативата още от първите минути на срещата. Червените атакуваха предимно през левия си фланг, където действаха Кристиан Супусепа и Неманя Милисавлевич.

В 22-та минута ЦСКА получи право да изпълни дузпа. Жоаким застана зад топката и даде преднина на "армейците" след премерен удар в долния десен ъгъл, който не остави шанс на вратаря на "Аален" Даниел Бернхард.

Германският тим се опита да реагира мигновено след гола и оказа натиск на ЦСКА, след който се стигна до нов наказателен удар, но този път в тяхна полза. Защитникът на червените Пламен Крачунов фаулира футболист на "Аален" и даде възможност на Андреас Людвиг да изравни резултата. Довиш обаче отби удара.

Минути по-късно новото попълнение на столичани Фортес направи хубав пробив в половината на "Аален" и подаде към Жоаким, който излезе сам срещу Бернхард, но амбицията му да изиграе топката технично я прати в аут.

До края на първото полувреме германците опитваха предимно удари от далечно разстояние, но те не бяха в очертанията на вратата на Дивиш.

Стойчо Младенов направи промени в състава си за втората част и пусна в игра спряганите за трансфер Тони Силва, Тончи Кукоч и Серджиу Буш.

Освен това на терена се появиха други две нови попълнения – хърватският халф Марио Бъркляча и черногорският нападател Стефан Николич. Героят от първата част Дивиш беше заменен от младия Анатоли Господинов.

ЦСКА продължи да държи инициативата и през втората част. За разлика от първото полувреме червените опитаха множество центрирания към високите Буш и Николич, но до второ попадение не се стигна.

Най-активен след почивката беше Тончи Кукоч, който направи няколко пробива по левия фланг и се нагърбваше с изпълнението на преките свободни удари, а Силва и Буш разочароваха с отиграванията си.

"Аален" получи шанс да изравни резултата малко преди края на срещата. Полузащитникът Фабио Кауфман навлезе в наказателното поле на червените от зоната на Апостол Попов и стреля в напречния стълб на Господинов.

Втората контролна среща на ЦСКА в Турция е утре (четвъртък) от 15.00 часа срещу седмия в украинската първа лига "Металист" (Харков).

Състав на ЦСКА през първото полувреме: Дивиш, Василев, Супусепа, Причиненко, Крачунов, Сънди, Галчев, Милисавлевич, Жоан Фелипе, Фортес, Жоаким.

Състав на ЦСКА през второто полувреме: Господинов, Попов, Причиненко, Супусепа, Кукоч, Бъркляча, Маркиньос, Тони Силва, Витанов, Буш, Николич.