ЦСКА победи "Металист" (Харков) във втората си контрола

ЦСКА спечели и втората си контрола в Анталия

ЦСКА спечели и втората си контрола от подготвителния лагер в Анталия. Червените победиха украинския "Металист" (Харков) с 2:1.

Резервата Орелиен Жоаким донесе победата на българския отбор в 84-ата минута. Нападателят от Люксембург вкара и единственото попадение при вчерашния успех над германския "Аален".

Преди това новото попълнение на ЦСКА Амансио Фортес асистира на Жуан Фелипе за първия гол в 38-ата минута, но минута преди почивката направи дузпа, от която потърпевшият Васил Кобин изравни.

Като цяло Фортес остави добро впечатление с представянето си и беше сред най-активните в състава на червените преди почивката.

Мачът започна с леко предимство на "Металист". В 5-ата минута Иван Бобко беше оставен непокрит в наказателното поле, но стреля неточно с глава. Последва и изстрел на Кобин, който премина над гредата.

Постепенно ЦСКА заигра по-добре и в 10-ата минута за първи път застраши вратата на Владимир Дисленкович. Серджиу Буш премина покрай вратаря, но си затвори ъгъла за стрелба и опита подаване към Фортес, който обаче не успя да отправи удар.

В 18-ата минута Дисленкович спаси изстрел на Фортес. Девет по-късно вратарят на "Металист" се справи и с диагонален шут на Тончи Кукоч.

В 32-ата минута се стигна до най-чистото положение за ЦСКА. Буш си отвори позиция за стрелба след центриране на Фортес и отправи удар от десетина метра, който премина на сантиметри от страничната греда.

Все пак пет минути по-късно българският отбор поведе. При бърза контраатака Фортес надбяга бранител и се озова сам срещу Дисленкович, след което подаде вляво към непокрития Жуан Фелипе, за когото не бе проблем да вкара в опразнената врата.

В 43-ата минута обаче новото попълнение на ЦСКА фаулира в наказателното поле Кобин и "Металист" бързо изравни резултата.

През втората част в игра се появиха вратарят Ел Харуби и полевите играчи Причиненко, Николич, Галчев, Милисавлевич, Маркиньос и Жоаким.

Само пет минути след влизането си в игра Ел Харуби си изкара червен картон, след като фаулира извън наказателното поле откъснал се сам срещу него играч на "Металист". Вратарят все пак получи разрешение от съдията да продължи да играе, а при последвалия пряк свободен удар гредата го спаси от попадение.

Червените също бяха спрени от гредата след удар на Николич в 71-ата минута. В 83-ата минута Галчев изпълно добре свободен удар, но топката премина на сантиметри покрай левия стълб. Две минути по-късно обаче Жоаким не сбърка с глава отблизо след отлично центриране на Венцислав Василев от дясното крило.