Шарапова премина третия кръг в Австралия за 61 минути

Шарапова даде само два гейма на Зарина Дияс

Шампионката от 2008 г. Мария Шарапова се класира за осминафиналите на Australian Open след безпроблемна победа с 6:1, 6:1 срещу Зарина Дияс от Казахстан.

27-годишната рускиня стигна до втората седмица в Мелбърн за пети пореден и общо девети път при дванадесетте си участия.

За разлика от предишния си мач, когато губеше с два пробива пасив в третия сет и трябваше да спасява два мачбола срещу квалификантката Александра Панова, днес тя не срещна трудности срещу поставената под №31 в основната схема и стигна до успеха само за 61 минути.

Втората в света демонстрира познатата си мощ и агресия от основната линия и не остави шансове на Диас, като я проби шест пъти в седемте й сервис гейма.

Рускинята пласира 22 завършващи удара срещу седем на съперничката, загуби само пет точки след вкаран първи сервис и спечели 29 от 56-те си точки в мача при посрещане.

Шарапова проби първите две подавания на Пън и бързо поведе с 4:0. В петия гейм рускинята направи четири непредизвикани грешки от форхенд и подари първия гейм на тенисистката от Казахстан. До края на сета обаче Диас не взе друг.

Диас поведе с пробив в началото на втората част, но Шарапова отговори с шест поредни в своя полза и скоростно приключи мача с третия си ас.

В спор за място на четвъртфиналите петкратната шампионка в Големия шлем ще се изправи срещу китайката Шуей Пън, която победи Ярослава Шведова от Казахстан със 7:6 (7), 6:3 и все още няма загубен сет в турнира.

Останалите фаворитки в тази долна част на схемата също се класираха без особени проблеми за четвъртия кръг.

Канадката Южени Бушар победи Каролин Гарсия от Франция със 7:5, 6:0 и в осминафиналите ще срещне румънката Ирина-Камелия Бегу.

Румънката Симона Халеп отстрани американката Бетани Матек-Сандс след 6:4, 7:6 и ще се изправи срещу Янина Викмайер от Белгия.

Напред продължава и поставената под номер 10 Екатерина Макарова, която ще срещне Юлия Гьоргес след успех над Каролина Плишкова с 6:4, 6:4.