Надал забрави проблемите и премина бързо през третия кръг

Надал ще играе с Кевин Андерсон в осминафиналите

Шампионът от 2009 г. Рафаел Надал победи израелеца Дуди Села с 6:1, 6:0, 7:5 и се класира за осминафиналите на Australian Open.

Испанецът, който в предишния кръг имаше физически проблеми и беше изправен до стената от американеца Тим Смичек, се чувстваше много по-добре днес и не срещна сериозни трудности срещу 106-ия в световната ранглиста.

Носителят на 14 титли от Големия шлем стигна до успеха за 2.14 часа, като половината от времето отне оспорваният трети сет.

В първите две части Надал беше безупречен. Той не даде нито една точка за пробив на съперника, а в същото време спечели шест пъти подаването на Села от 14 възможности. Испанецът загуби едва две точки след вкаран първи сервис в тези два сета и спечели 60% от точките, в които посрещаше.

В третия сет Села заигра по-добре и пропусна пет точки за пробив в първите четири сервис гейма на Надал. При 5:5 и 40:15 израелецът получи още две възможности да пробие, но испанецът отново се спаси, след което с пробив приключи мача.

В спор за място на четвъртфиналите Надал ще се изправи срещу южноафриканския гигант Кевин Андерсон, който победи Ришар Гаске с 6:4, 7:6 (3), 7:6 (6).

Бърнард Томич и Ник Кириос зарадваха домакините и също се класираха за осминафиналите. Томич победи сънародника си Сам Грот с 6:4, 7:6 (8), 6:3 и ще играе с Томаш Бердих. Кириос се наложи над Малек Джазири с 6:3, 7:6 (6), 6:1 и ще срещне Андреас Сепи, поднесъл сензацията на турнира с победата си над Роджър Федерер.

Последният осминафинал в долната половина на основната схема ще противопостави Григор Димитров и Анди Мъри. Мачовете от третия кръг в горната част са в събота.