"Левски" би с 3:0 "Карабах" в контрола с четири дузпи

Валери Домовчийски вкара два гола за "Левски"<br />

Валери Домовчийски вкара два гола за "Левски"

Левски" победи с 3:0 шампиона на Азербайджан "Карабах" в приятелска среща. Мачът ще се запомни и с четирите дузпи - по две за двата състава, които реферът свири, като две от тях дойдоха още до седмата минута.

Два гола за сините отбеляза Валери Домовчийски, а веднъж се разписа Антонио Аниете. Вратарите на "Левски" Пламен Илиев и Боян Йоргачевич спасиха дузпите, които съперникът изпълни.

Треньорът на сините Стойчо Стоев беше принуден да пусне новото попълнение Александър Александров на необичаен пост вляво в защитата заради отсъствието на контузените Веселин Минев и Мики Орачев.

Азерите първи получиха възможност да вкарат, след като още в третата минута Стефан Велев игра с ръка и съдията даде дузпа. Бразилецът Ричард Алмейда стреля, но Илиев изби.

Четири по-късно Аниете беше фаулиран в наказателното поле и Домовчийски отбеляза отсъдената дузпа. В 18-ата испанският футболист изведе зад гърба на защитата на съперника Божидар Краев, който стреля от 13-14 метра, но улучи лявата греда.

Мачът продължи динамично, а пропуск за сините направи Домовчийски, чийто удар не затрудни вратаря на "Карабах".

Веднага след почивката българският нападател отбеляза втория си гол. Той се възползва от грешка на капитана Рашад Садигов и вратаря Шехич и от десетина метра вкара.

В 50-ата минута "Левски" получи втора дузпа, след като защитник на съперника игра с ръка пред вратата. Този път Аниете стреля и покачи на 3:0.

Испанецът беше изведен три минути по-късно от сънародника си Мигел Бедоя в чиста позиция, но прехвърлящият му удар се оказа неточен.

"Карабах" също стигна до втора дузпа. В 69-ата минута Роман Прохазка игра с ръка и бразилецът Данило Диаш стреля, но този път Боян Йоргачевич спаси.

Това беше втората приятелска среща на сините, които започнаха контролите с равенство 1:1 с осмия в украинското първенство "Ворскла" (Полтава).