Зографски спечели златен медал от зимната универсиада

Зографски спечели убедително златния медал

Българският ски скачач Владимир Зографски спечели златен медал от зимната универсиада в Словакия. 21-годишният състезател стана шампион на малката шанца в Щръбске плесо.

Зографски завоюва първото място с убедителен аванс пред руснаците Илмир Хазетдинов и Евгений Климов.

Българинът поведе с близо пет точки след първите скокове, след като преодоля 95 метра и събра 123.1 точки. Във втория кръг той даде втори резултат от 125.7 точки след скок от 94 метра.

Зографски завърши с общ сбор от 248.8 точки. Хазетдинов спечели сребърен медал с 244.2 точки, а бронзът остана за Климов с 241.7.

Зографски, който е световен шампион за младежки от 2011 г., няма да има повече състезания в Щръбске плесо, тъй като това беше единственият индивидуален старт при мъжете. Другите с мъжко участие са отборната надпревара на 1 февруари и смесената на 30 януари.

Останалите български представители ще се състезават в Гранада, където ще е втората част на зимната олимпиада между 4 и 14 февруари. На испанска земя ще бъдат състезанията в алийските ски, сноуборда и ледните спортове.

Александра Жекова в бордъркроса и Радослав Янков в паралелния слалом са надеждите за медал в сноуборда, а юношеският национал Георги Нушев ще кара в техничните дисциплини в алпийските ски.