"Левски" завърши 0:0 с молдовския "Милсами" в третата си контрола

"Левски" за първи път не вкара гол в контролите

© Архив, LAP.bg

Левски" завърши 0:0 с втория в молдовското първенство "Милсами" в третата си контрола от подготвителния лагер в Турция.

Сините бяха по-активният отбор в мача, имаха добри положения за гол и дори получиха възможност да изпълнят дузпа, но така и не успяха да отбележат.

Отборът на Стойчо Стоев не успя да се разпише за първи път в контролите. В предишните си две срещи на турска земя тимът победи "Карабах" с 3:0 и завърши 1:1 с "Ворскла", а преди това на лагера в Сандански се наложи над "Вихрен" с 8:0.

В днешната контрола в стартовия състав започна каращият пробен период Осман Джалоу. 26-годишният нападател от Гамбия остави добре впечатления с играта си, като беше замесен в най-интересните ситуации пред вратата на Георге Бантиш.

Освен него като титуляри започнаха Пламен Илиев, Емил Нину, Аймен Белаид, Борислав Стойчев, Роман Прохазка, Стефан Велев, Мигел Бедоя, Наджиб Амари, Луис Педро и Божидар Краев.

През втората част в игра се появиха завърналият се след контузия Владимир Гаджев, Александър Александров, Валери Домовчийски и Борислав Цонев.

Още в 11-ата минута "Левски" получи дузпа, след като Джалоу проби в наказателното поле и беше фаулиран от Бантиш. Мигел Бедоя обаче изпълни слабо и вратарят на "Милсами" спаси удара му.

Седем минути по-късно Луис Педро напредна отляво и подаде към Амари, който стреля високо на двратата. След това се стигна до диагонален удар на Педро, но и той беше неточен.

В 27-ата минута дойде най-добрата възможност за "Милсами". Кристиан Буд получи пред вратараското поле, но отправи много неточен изстрел.

Десет минути преди почивката Бантиш спаси удар на Джалоу, а след това вратарят се справи и със слаб изстрел с глава на Емил Нину след центриране от корнер.

В 60-ата минута "Левски" успя да прати топката във вратата. Джалоу направи добавка след избит от Бантиш далечен удар на Валери Домовчийски, но попадението не беше зачетено заради засада.

Десет минути по-късно Домовчисйки проби в наказателното поле и се озова директно срещу вратата, но с левия крак стреля покрай гредата в опита си да намери долния ляв ъгъл на Бантиш.

В 84-ата минута се стигна до продължително разбъркване пред вратата на "Милсами" и три поредни удара. Първите два бяха блокирани, а третият беше спасен от Бантиш, който след това бе фаулира. В края и силен изстрел на Борислав Цонев не намери целта.