ЦСКА игра добре, но загуби с 0:1 от "Стяуа"

ЦСКА остави добри впечатления с представянето си срещу състава от Румъния

ЦСКА допусна загуба с 0:1 от "Стяуа" в поредната си приятелска среща от лагера си в Анталия. Гола отбеляза Адриан Попа в последните секунди на първата част.

Въпреки поражението основният състав, с който ЦСКА игра до средата на второто полувреме, остави добри впечатления. Червените играха агресивно, създадоха добри положения, но ги пропуснаха.

Те първи стигнаха до добра възможност. Още в четвъртата минута Тони Силва стреля силно, но Валентин Кожукару спаси.

Воденият от Стойчо Младенов състав игра добре и държеше топката повече, но не създаваше чисти положения. "Стяуа" имаше възможност да поведе в 31-ата минута, когато Кипчиу центрира отляво и Русеску стреля с глава, но Ел Харуби спаси вратата си.

ЦСКА продължи да владее инициативата. В последните минути червените два пъти бяха близо до гола. В първия случай Стивън Сънди изведе Стефан Николич сам срещу вратаря, но страничният съдия прецени, че има засада, въпреки недоволството на нападателя.

Малко след това Тони Силва получи отлично подаване и влезе в наказателното поле. Португалецът излъга вратаря, но си поведе силно топката и тя излезе в аут.

"Стяуа" използва своята възможност при сходно положение. Адриан Попа проби на скорост отдясно и с удар по земята в далечния ъгъл отбеляза.

След почивката ЦСКА продължи да играе по-агресивно и да притиска съперника. В 46-ата минута Маркиньос изведе Николич в голово положение, но черногорският нападател не успя да преодолее вратаря на бившия си клуб.

Жуан Фелипе направи поредния голям пропуск за ЦСКА, като останал сам срещу стража в 64-ата минута, не можа да вкара.

Паул Пап беше оставен непокрит пред вратарското поле на ЦСКА в 75-ата минута при изпълнение на ъглов удар. Той стреля, но топката мина покрай гредата.

ЦСКА имаше две възможности за изравняване чрез фаулове в близост до наказателното поле. Най-напред Денис Причиненко пробва с мощния си удар да отбележи, но улучи стената. Малко след това резервата Борис Галчев с фалцов удар прати топката покрай стената.