Късен обрат прати "Ливърпул" в петия кръг на ФА къп

Стърлинг вкара изравнителния гол след феноменален пас на Емре Джан в 85-ата минута

Ливърпул" беше на път да стане поредната елитна жертва в Купата на Англия, след като губеше с 0:1 до 85-ата минута срещу "Болтън" в преиграването от петия кръг. Две страхотни попадения на Рахим Стърлинг и Фелипе Коутиньо обаче донесоха драматична победа с 2:1 и пратиха "мърсисайдци" в следващата фаза.

Червените избегнаха съдбата на "Челси", "Манчестър сити" и "Тотнъм" и се присъединиха към "Арсенал" и "Манчестър юнайтед" като фаворити за трофея. В спор за място на чeтвъртфиналите възпитаниците на Брендън Роджърс ще гостуват на "Кристъл палас" на 14 февруари.

"Ливърпул" нямаше късмет в днешния двубой, след като получи гол от изключително спорна дузпа в 59-ата минута, а гредите три пъти спасяваха "Болтън". Червеният картон на Нийл Данс в 65-ата минута и последвалият силен натиск на гостите обаче доведоха до обрат.

"Ливърпул" започна силно мача на "Макрон стейдиъм", но вратарят на "Болтън" Анди Лонерган спаси удари на Стивън Джерард и Стълинг. Фелипе Коутиньо също пропусна добра възможност в 12-ата минута.

Постепенно "Болтън" се отърси от началния натиск и изнесе играта по-напред. Ейдур Гудьонсен получи шанс да открие резултата в 18-ата минута, но стреля високо над вратата от чиста позиция.

В 30-ата минута Стърлинг направи поредния си успешен пробив през защитата на "Болтън", но последвалият му удар срещна гредата. След това Симон Миньоле спаси вратата си след удар на Матю Милс.

В началото на втората част Джерард и Джо Алън направиха пропуски. В 58-ата минута Зак Клъф падна след контакт с Мартин Шкъртел и реферът Роджър Ийст отсъди спорна дузпа, която Гудьосен превърна в гол.

Малко след това исландският ветеран имаше страхотна възможност да удвои аванса на "Болтън", но отблизо стреля твърде слабо с глава и не затрудни Миньоле.

В 66-ата минута Данс извърши грубо нарушение срещу Джо Алън и получи втори жълт картон. Роджърс вече беше пуснал в игра Джордан Хендерсън и Фабио Борини, а в 69-ата минута на терена се появи и Даниел Стъридж.

"Ливърпул" хвърли всички сили в атака и в 75-ата минута изстрел на Хендерсън от границата на наказателното поле срещна страничната греда. Няколко минути по-късно Емре Джан стреля с левия крак, но вратарят Лонерган изби топката в горната греда.

В 85-ата минута натискът на гостите все пак даде резултат. Джан пусна феноменален пас зад защитата и Стърлинг от воле прати топката между краката на Лонерган.

"Ливърпул" продължи да атакува, за да избегне продълженията и успя да го постигне в първата минута на добавеното време. Коутиньо пое топката пред наказателното поле, нагласи си топката и със страхотен фалцов удар я изпрати във вратата, след като четвъртият й досег с гредата този път не предотврати попадението.