Уестбрук изведе Запада до победа в най-резултатния Мач на звездите в НБА

Гардът на "Оклахома сити тъндър" Ръсел Уестбрук отбеляза 41 точки за победата на Запада със 163:158

Отборът на Западната конференция спечели Мача на звездите в НБА. Вдъхновен от силната игра на Ръсел Уестбрук, съставът се наложи със 163:158 в шоуто в "Медисън скуеър гардън" в Ню Йорк.

Разкрепостената игра на двата отбора и точността на баскетболистите помогна за това двубоят да стане най-резултатният в историята. Те подобриха с три точки миналогодишния рекорд от 318 точки

Състезателите от Изтока и Запада направиха общо 133 опита за стрелба от тройката, като вкараха 48 пъти. По този начин те поставиха още един рекорд, смазвайки постижението от двубоя през 2014 г. - 30 тройки.

Гардът на "Оклахома сити тъндър" Уестбрук даде тон за успеха с 41 точки. Плеймейкърът показа отличните си умения, като завърши няколко атаки със зрелищни забивки.

Уестбрук направи рекорд за най-много точки в първото полувреме, като записа 27 само за 11 минути. Той завърши с пет тройки на сметката си и заслужено беше определен за най-добър в мача.

Една точна обаче не му стигна, за да подобри рекорда за Мача на звездите. Най-резултатен е бил Уилт Чембърлейн през 1962 г., когато завършва с 42 точки. Уестбрук подобри постижението от 40 точки на Майкъл Джордън от 1988 г.

"Определено е чест да съм до тези хора, особено в Мача на звездите. Ние просто опитвахме да спечелим", заяви гардът на "Оклахома".

Уестбрук получи признанието и на голямата звезда в НБА Леброн Джеймс. "Той е невероятен. Изключителен талант. Движенията, атлетизмът му, подходът му към мачовете - всичко това е прекрасно. Той е много ценен за лигата", заяви баскетболистът на "Кливлънд кавалиърс".

Испанците Пау и Марк Гасол влязоха в историята като първите братя, започващи заедно в Мача на звездите. Те бяха и лидери на двата отбора по борби. Пау взе 12 за Изтока, а Марк - 10 за Запада.

Отборът на Западната конференция спечели първата четвърт с 47:36, а в началото на втората авансът им достигна 20 точки. Съставът на Изтока обаче успя да изравни след 46:36 във втората част и 40:39 в третата.

Последната четвърт започна при 122:122, а в нея резултатът също дълго време се движеше точка за точка. Кайри Ървинг вкара пет поредни точки за да изравни за единадесети път четири минути преди края, но тройка на Джеймс Хардън и два поредни пробива на Крис Пол дадоха на Запада аванс от седем. Той беше задържан след тройки на Хардън и Уестбрук, а в оставащите 80 секунди съставът на Изтока нямаше време за нов обрат.

Хардън беше втори по резултатност за победителите с 29 точки, включително седем тройки от 12 опита, а освен това добави осем борби и осем асистенции. Ламаркъс Олдридж завърши с 18 точки и стопроцентова успеваемост от далечно разстояние - 4 от 4. Стеф Къри добави 15 точки, а Крис Пол подпомогна значително успеха на Запада с 12 точки и 15 асистенции.

За Изтока най-резултатен беше Леброн Джеймс с 30 точки, към които добави седем асистенции и пет борби. Кайл Корвър, който взе участие в Мача на звездите заради контузията на Дуейн Уейд, също се представи страхотно и завърши с 21 точки след седем тройки от 12 опита.