"Торонто" разби лидера "Атланта" в дербито на Източната конференция

Пол Милсап опитва да забие през Йонас Валанчунас, който беше господар под двата коша в този мач

Лидерът в Източната конференция "Атланта хоукс" претърпя тежко поражение с 80:105 при домакинството си на "Торотно раптърс" в дербито от изминалата нощ в НБА.

Канадският тим, който заема второто място в конференцията записа четвърти пореден успех в лигата и общо 37-и от 54 мача през сезона. "Раптърс" обаче остава далеч от "ястребите", които имат 43 победи от 55 двубоя.

В основаната на убедителния успех на "Торонто" беше бившият играч на "Атланта" Лу Уилямс. Той се включи от пейката с 26 точки само за 24 минути. Гардът вкара седем тройки от десет опита, като добави и четири борби, четири откраднати топки, две асистенции и един чадър.

Именно стрелбата от тройката беше ключът към победата на "Торонто". Канадският тим вкара 13 тройки от 30 опита, докато играчите на "Атланта" успяха само при осем от своите 38.

"Ястребите" вкараха едва 29 коша от игра при 88 опита, докато съперникът им беше точен 43 пъти от 96 стрелби. Другата съществена разлика беше при грешките, където домакините направиха девет повече - 22 срещу 13.

Демар Дероузън завърши с 21 точки и осем борби, Кайл Лаури направи девет асистенции и вкара десет точки, Йонас Валанчунас беше лидер под коша с 13 борби, цели осем от които в нападение. Най-голямата разлика в мача беше 35 точки, но обяснимото отпускане на гостите в края позволи на домакините да съкратят част от пасива си.

Въпреки че изостава сериозно от първото място, "Торонто" спечели трета победа в четвъртия си мач срещу "Атланта" през сезона. Единственото им поражение срещу лидера в Източната конференция беше у дома през януари с 89:110. Другите три две срещи завършиха 109:102 и 126:115.

В същото време "Кливлънд кавалиърс" направи крачка към третото място на изток, след като размаза като гост "Вашингтон уизърдс" със 127:89, а "Чикаго булс" загуби гостуването си на "Детройт пистънс" с 91:100. "Кавалерите" имат 34 победи в 56 мача, а "биковете" - 34 в 55 мача. "Вълшебниците" също са много близо - 33 успеха и 22 поражения.

"Милуоки бъкс" е шест с 31 победи в 54 мача. Сериозна битка пък се заформя за последните две места в плейофите. В момента те се заемат от "Маями хийт" (23-30) и "Шарлот хорнетс" (22-30), но много близо са още "Бруклин нетс" (22-33), "Индиана пейсърс" (22-33) и "Бостън селтикс" (20-32).

В другото дерби от изминалата нощ лидерът в Западната конференция "Голдън стейт уориърс" победи шампиона "Сан Антонио спърс" със 110:99. "Войните" остават с най-добрите показатели в НБА - 43 победи и девет загуби.

"Шпорите" са седми с 34 победи и 21 поражения. Пред тях са още "Мемфис гризлис" (39-14), "Портланд трейл блейзърс" (36-18), "Хюстън рокетс" (36-18), "ЛА Клипърс" (36-19) и "Далас маверикс" (37-20). Зоната на плейофите се допълва от набиращия скорост "Оклахома сити тъндър" (29-25).