Ансамбълът по художествена гимнастика взе още два медала в Гран при на Москва

Българките веме имат пълен комплект медали от състезанието в Москва

Ансамбълът на България по художествена гимнастика спечели сребърен медал на финала на пет ленти в и бронз на обръчи и бухалки на първия турнир за годината от сериите Гран при в руската столица Москва.

Възпитаничките на Ина Ананиева са в състав Михаела Маевска, Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова и Християна Тодорова. Те допуснаха леки неточности и получиха оценка от 17.100 точки. Златните отличия завоюваха домакините от Русия, а на трето място е Израел.

На финала на два обръча и три чифта бухалки българките имаха две грешки и с оценка 16.950 точки заеха третото място. На първо място в този финал е Русия със 17.350, пред Израел със 17.200 точки.

Така след златния медал в многобоя българките имат общо три отличия от първия за сезона турнир от сериите Гран При.

На финала при ансамблите девойки с пет топки България завърши на пето място. Българките изиграха страхотно почти цялото си съчетание, но на финала изпуснаха топка и получиха оценка 13.650 точки.