Димитров започна колебливо защитата на титлата в Акапулко, но спечели в три сета

Димитров сам си усложни задачата в първия кръг, но се справи с нея

Миналогодишният шампион Григор Димитров започна успешно защитата на титлата в Акапулко. Българският тенисист победи сърбина Филип Крайнович с 6:3, 5:7, 6:0 и записа шести пореден успех на твърдите кортове в мексиканския град.

Двубоят на световния номер 10 със 101-ия в ранглистата продължи 2.02 часа, а можеше да приключи много бързо в полза на Димитров. Той спечели безпроблемно първата част за по-малко от половин час. Във втората три пъти повеждаше с пробив и дори имаше четири мачбола. Българинът обаче пропусна огромен брой шансове и позволи да се стигне до решителен трти сет. Все пак в него той не позволи изненади и след 6:0 се класира за втория кръг.

Димитров започна мача с пробив в своето подаване, но веднага след това спечели четири поредни гейма, пробивайки два пъти, за да поведе с 4:1. До края на сета българинът взе и двата си сервис гейма, без да даде точка за пробив на съперника. Той приключи първата част само за 29 минути.

Във втория сет световният номер 10 имаше дори повече шансове за пробив, но дълго време не ги реализираше. Крайнович успяваше да пласира добри сервиси във възловите точки и спаси цели 16 точки за пробив, преди в крайна сметка да загуби подаването си за 2:3 при 17-ата възможност за българина.

Сръбският тенисист обаче стигна до точка за връщане на пробива, която беше първата му от първия гейм на мача. Той не успя да я реализира, но получи втора и този път Димитров изпрати бекхенда си в мрежата, за да се стигне до равенство - 3:3.

Крайнович обаче продължи да е колеблив в сервис геймовете си. Той даде 18-а точка за пробив на съперника само във втория сет и отново загуби подаването си в гейм, в който допусна една двойна и три непредизвикани грешки.

Димитров отново не успя да задържи подаването си, за да се доближи до победата. Серията от пробиви продължи с пети пореден и този път българският тенисист получи шанс да сервира за спечелване на мача при 5:4.

Миналогодишният шампион докосна победата, след като имаше четири мачбола, три от които поредни. Крайнович обаче продължи да се бори, спаси и четирите и за трети пореден път направи бърз рибрейк.

След тези пропуснати шансове играта на Димитров се срина. Той даде на съперника си следващите две гейма, като при свой сервис допусна две двойни и една непредизвикана грешка. Така се стигна до решителен трети сет.

Сривът обаче беше кратък. Българският тенисист се събра в паузата между сетовете и започна третата част с бърз пробив на нула. До края на мача той дори не загуби гейм и уверено премина през това изпитание още в първия кръг.

Димитров завърши мача с цели 27 точки за пробив, от които реализира само осем. В същото време той даде на съперника седем възможности и допусна пет пробива.

Във втория кръг 23-годишният българин ще срещне победител от американския сблъсък между Доналд Йънг и квалификанта Райън Харисън.