Беломъжев спечели Ски-О Тура и остава начело в световната ранглиста

Българският ски-ориентировач спечели две победи и записа още второ и трето място в Австрия, за да стигне убедително до пълния успех

Станимир Беломъжев спечели Ски-О Тура в ски-ориентирането. В Австрия той се представи много силно в поредицата от четири старта.

Благодарение на успеха си българинът задържа първото си място в световната ранглиста.

Беломъжев беше най-бърз и постигна победи в двата спринта. Той остана втори единствено в дългата дистанция, където изостана с 19 секунди от финландеца Томи Репонен.

Преди последния четвърти старт той водеше с повече от десет минути. Заради липсата на интрига организаторите решиха да заменят преследването с масов старт. В него българинът завърши трети, а в крайното класиране остана убедително начело със 7:07 минути пред Репонен и с 18:25 минути пред третия Йохан Куглер от Австрия.

Беломъжев има 7347 точки в световната ранглиста и води с 11 пред руснака Андрей Ламов и с 32 пред Ларс Мохолд от Норвегия. В основата на успеха му до момента са титлата и бронзът му от европейското първенство и седмото място от световното.

Състезателят и неговият треньор и баща Иван Беломъжев са на подготовка в България до 20 март. Тогава те ще заминат за зимните военни игри заедно с останалите български представители Веселин Цинзов и Красимир Анев.