Габриела Петрова спечели сребро на троен скок от европейското

22-годишнатa Петрова донесе втори медал за България

Българката Габриела Петрова спечели сребърен медал в дисциплината троен скок на европейското първенство по лека атлетика в зала в Прага.

22-годишната състезателка донесе второ отличие за България в чешката столица, след като вчера Радослава Мавродиева грабна бронза в тласкането на гюле.

Европейска шампионка за девойки от Тампере 2013 преодоля 14.52 метра в последния си шести опит, като остана само на три сантиметра от личния си рекорд.

Повече скочи единствено рускинята Екатерина Конева, която прибави европейска титла към световната от Сопот 2014.

26-годишната Конева спечели състезанието с 14.69 метра, което е най-добрият резултат в света за сезона. Рускинята вече има четири медала от големи първенства. Освен двата златни на закрито, тя има и два бронзови на открито - от световното през 2013 г. и от европейското през 2014 г.

На трето място в днешното състезание се нареди Хана Княжева, която постави нов национален рекорд на Израел - 14.49 метра.

Европейска шампионка за девойки от Тампере 2013 преодоля 14.52 метра в последния си шести опит

България завърши на 20-ото място в класирането по медали. Русия зае първото място с шест златни и два сребърни. Франция е на втора позиция с три титли и общо пет отличия, а с най-голям брой медали си тръгнаха представителите на Великобритания - девет, от които два златни.

По-рано днес Ивет Лалова, Инна Ефтимова и Денис Димитров отпаднаха в полуфиналите на спринта на 60 метра. Те заеха съответно 14-а, 15-а и 11-а позиция. Силвия Дънекова пък зае последното 11-о място във финала на 1500 метра.