Баскетболният "Левски" сложи край на черна серия в Адриатическата лига след продължение

Lъпреки успеха, сините остават на дъното в класирането с два успеха от 24 мача

Баскетболният "Левски" сложи край на серията си от 21 поредни загуби в Адриатическата лига, след като победи "МЗТ" (Скопие) с 91:90 след продължение в столичната зала "Универсиада".

Редовното време завърши 80:80 и въпреки успеха, сините остават на дъното в таблицата с два успеха от 24 мача.

Американецът Джими Хънт вкара победния кош за Левски седем секунди преди края на допълнителното време и донесе залужен успех на тима си, който водеше през целия мач.

"Левски" започна със серия от 20:8, а на почивката имаше комфортен аванс от 43:32. През третата част възпитаниците на Константин Папазов стигнаха до най-голямата разлика в своя полза в мача - 56:38, но направиха много слаби заклъчителни десет минути.

Това позволи на гостите да направят обрат 79:78 минута преди края след кош на Стефан Синовец. След това той вкара фаул за 80:78, но Хънт изравни с два точни наказателни удара и прати мача в продължение.

В 38-а минута Димитър Ангелов получи техническо нарушение за реплика към съдиите и напусна полето, а секунди след това Павел Иванов получи травма в крака и също напусна терена.

Девет секунди преди сирената на добавеното време Спас Николов пропусна два наказателни удара, но след втория Джими Хънт спечели борбата и реализира за 91:90. В последната атака за гостите Марко Симоновски пропусна от тройката и срещата приключи.

Капитанът Павел Иванов реализира 20 точки за победителите. 19 точки добави Димитър Ангелов, а 15 точки наниза Алекс Симеонов. Васил Евтимов направи "дабъл-дабъл" - 11 точки и 11 борби.

Стефан Синовец се отличи с 29 за гостите, а 19 точки вкара Александър Чапин. В следващия си мач от турнира Левски е домакин на Унион Олимпия (Словения) в събота (14 март) от 20.00 часа