Баскетболният "Левски" загуби от "Унион" в Адриатическата лига

Димитър Ангелов от "Левски" в единоборство с българския национал Христо Николов<br />

Димитър Ангелов от "Левски" в единоборство с българския национал Христо Николов

Баскетболният шампион "Левски" допусна 23-ата си загуба в Адриатическата лига. Сините паднаха с 56:78 от "Унион Олимпия" в последното си домакинство.

Воденият от Константин Папазов състав остава последен с две победи от 25 мача. Словенците си осигуриха петото място в крайното класиране и участие в "Еврокъп" през следващия сезон.

Интригата в срещата приключи още в първите минути. Баскетболистите на "Унион", в чийто състав е и българинът Христо Николов, взеха първата част с 24:6.

В началото на втората четвърт те продължиха серията си и поведоха с 32:6. На почивката "Левски" беше вкарал само 16 точки и губеше с 16:41. За словенците не беше трудно да стигнат до победата.

Николов започна в основния състав и игра малко повече от 21 минути. Българският национал завърши с осем точки, седем борби и една асистенция.

Димитър Ангелов отбеляза 17 точки за "Левски", капитанът Павел Иванов - 13, а Алекс Симеонов добави 11.

Сините гостуват на хърватския "Цибона" на 22 март в последния си мач в надпреварата.

"Един от лошите ни мачове. Радващо е, че не се отказахме и се борихме в последната част. След последните ни два силни мача днес имаше умора. "Унион" е силен отбор в подкошието. Играем мач за мач. Няма да се откажем, ще се борим до последно", каза Папазов.

Съставът на "Левски": Павел Иванов 13, Алекс Симеонов 11, Васил Евтимов 4, Джими Хънт 7, Стоян Гюроски 0 (Димитър Ангелов 17, Алекс Уандие 2, Деян Карамфилов 2, Спас Николов 0, Николай Русимов 0)