"Манчестър юнайтед" отнесе "Тотнъм" и диша във врата на отборите от топ 3

"Червените дяволи" решиха всичко още през първото полувреме и не дадоха шанс на съперника си да се върне в мача

Манчестър юнайтед" отнесе с 3:0 "Тотнъм" у дома и е на крачка от влизане в челната тройка на класирането в английското първенство.

След победата си над прекия конкурент за участие в евротурнирите "червените дяволи" събраха 56 точки, с една по-малко от третия "Арсенал" и две от шампиона "Манчестър сити". Лидер продължава да е "Челси" с 64 точки и мач по-малко. "Шпорите" пък останаха на седмо място в подреждането с актив от 50 точки.

Всички голове в мача паднаха през първото полувреме, като точни бяха Маруан Фелайни в 9-ата, Майкъл Карик в 19-ата и Уейн Рууни в 34-ата минути.

Тимът на Луис ван Гаал бе категорично по-добрият състав през целия мач, докато "Тотнъм" трудно създаваше положения и не успя да стигне дори до почетно попадение.

Домакините излязоха напред в резултата още в деветата минута, когато Майкъл Карик комбинира добре с Маруан Фелайни, който с мощен удар се разписа от границата на наказателното поле. Само десет минути по-късно резултатът вече беше 2:0, след като самият Карик вкара с глава след центриране от корнер.

Капитанът Уейн Рууни на практика реши всичко в мача в 34-ата минута, след като открадна топката и със страхотен шут извън наказателното поле вкара топката в мрежата.

След почивката темпото логично спадна, а "Манчестър юнайтед" контролираше мача и не позволи на съперника си да стигне до нещо повече от няколко опасни атаки.

В 65-ата минута Андер Ерера имаше добра възможност, но ударът му мина в страни, а малко преди края на редовното време Хари Кейн стреля, но ударът му бе спасен от Давид де Хеа.