Домакинска загуба на "Рома" сложи край на спора за титлата в Италия

"Сампдория" използва отлично възможностите си и сечели в Рим

Рома" загуби с 0:2 от "Сампдория" у дома. Поражението на практика предопределя спора за титлата в Серия А в полза на шампиона "Ювентус".

"Вълците" остават втори с 50 точки, като са на цели 14 от "бианконерите". Борбата в италианското първенство вече ще е за второто място - "Рома" е с точка пред градския си съперник "Лацио". "Наполи" (46), "Фиорентина" (45) и "Сампдория" (45) също са близо до римляните.

Съставът от Генуа стигна до победата с головете на Де Силвестри и Муриел през второто полувреме.

"Рома" имаше повече положения пред вратата на съперника си, но не се възползва, а вратарят Емилиано Вивиано спаси всички точни удари. Гостите от своя страна показаха 100-процентова успеваемост, като превърнаха в голове и двата си удара във вратата.

В 18-ата минута Кейта отбеляза, но съдията даде знак, че е имало засада. Десет по-късно опитният Франческо Тоти не успя да преодолее Вивиано. Вратарят на гостите се намеси отлично и в края на първата част, когато спаси удар на Жервиньо.

Натискът на "вълците" преди почивката продължи и в последните секунди Вивиано отново спаси вратата си - той първо улови топката, след като от два метра негов съотборник я засече към вратата. След това изби опасен удар на влезлия на скорост в наказателното поле Жервиньо.

Второто полувреме започна с нов пропуск на Тоти. "Сампдория" се възползва от едно от малкото си положения и в 60-ата минута поведе. След ъглов удар Самуел Ето'о проби в наказателното поле и подаде на Де Силвестри, който отблизо вкара.

В 77-ата минута Муриел получи при бърза атака, пробяга почти половината терен с топката, излъга защитник и стреля, но улучи гредата. При продължението на атаката той получи втора възможност и отбеляза.

Малко след това Кейта си изпроси червен картон и остави "Рома" с човек по-малко.

Загубата на "вълците" дойде след четири поредни равенства. Последната им победа е отпреди повече от месец.