"Манчестър сити" победи леко "Уест бромич" в мач на една врата

Английският шампион "Манчестър сити" победи с 2:0 "Уест бромич" в среща от 30-ия кръг във Висшата лига. "Гражданите" стигнаха леко до успеха с головете на Вилфред Бони и Фернандо.

Те бяха облагодетелствани от греша в защитата на съперника още във втората минута, когато Гарет Макоули получи директен червен картон. От този момент задачата на домакините се улесни и те нямаха проблеми да спечелят.

Мачът премина при пълно превъзходство на шампионите, а играта беше основно пред вратата на "Уест бромич".

"Манчестър сити" остава втори, като е на три точки от "Челси". Сините от Лондон обаче имат два мача по-малко.

Във втората минута Бони напредна, но беше фаулиран. Съдията обаче изгони Макоули вместо извършилия нарушението Крег Доусън.

Футболистите на Мануел Пелегрини веднага се настаниха в половината на съперника, но имаха проблеми със сгъстената отбрана. Домакините пробваха без резултат удари от разстояние, като най-опасен беше изстрел на Давид Силва в 22-ата минута, спасен от Блас Майхил.

Бони успя да открие резултата в 27-ата минута, когато след размяна на подавания в наказателното поле овладя и отблизо вкара. "Сити" продължи да напада, но Майхил се справяше добре. В 40-ата минута шампионите увеличиха преднината си след центриране от ъглов удар - топката беше пратена в наказателното поле, а двама бранители и вратарят не успяха да изчистят и Фернандо засече за 2:0.

"Манчестър сити" запази стила си и след почивката, а гредите на два пъти спасиха гостите от нови попадения.  след удари на Агуеро и Бони. В 73-ата минута и Берахино стреля с глава в напречната греда, но не успя да върне свой тим в мача.

"Гражданите" все пак стигнаха до ново попадениие в 77-ата минута. Йоветич шутира по земя, а Давид Силва леко отклони топката във вратата на Майхил за крайното 3:0.