"Арсенал" продължи победния си ход с 2:1 срещу "Нюкасъл"

Френският нападател Оливие Жиру вкара и двата гола за лондончани

Арсенал" спечели шестата си поредна победа във Висшата лига. Лондончани се наложиха с 2:1 срещу "Нюкасъл" като гост.

Воденият от Арсен Венгер състав поведе с два гола, благодарение на попаденията на Оливие Жиру преди почивката. След това "свраките" намалиха чрез Сисоко.

С успеха си третият "Арсенал" събра 60 точки и изостава с четири от водача "Челси", който обаче има два мача по-малко. "Топчиите" са с точка зад шампиона "Манчестър сити".

"Арсенал" поведе в 24-ата минута, когато Санти Касорла центрира от фаул. Дани Уелбек отклони топката, а Жиру с коляно я прати във вратата.

Четири минути по-късни френският нападател увеличи преднината за отбора си. Голът отново дойде след статично положение и отново след центриране на Касорла. Изпанецът изпълни ъглов удар, а Жиру насочи добре топката с глава.

Домакините поискаха дузпа за нарушение срещу Айосе Перес в 35-ата минута, но съдията прецени, че нарушение няма.

В началото на втората част "Нюкасъл" намали. След атака по дясното крило Кабея пусна в наказателното поле към оставения сам Сисоко, който вкара в долния ляв ъгъл на вратата на "Арсенал".

"Свраките" опитаха да изравнят, но без успех.